środa, 27 marca 2013

Rozdział 25

Effy

Obudziły mnie jasne promienie słoneczne wpadające do pokoju przez okno. Otworzyłam powoli oczy, mrugając nimi przez jakiś czas. Moje policzki były wilgotne od płaczu, nic niezwykłego, ostatnio często mi się to zdarza. Przesunęłam się na bok i spojrzałam na twarz mojego przyjaciela. Dzisiaj spałam u Roberta. Wszyscy znajomi martwią się o mnie i 24 godziny na dobę ktoś ze mną jest. Ostatnio Robert jest dla mnie dużo milszy i opiekuńczy. Zależy mu na mnie. Jest przyjacielem, prawdziwym przyjacielem. To bardzo miłe z jego strony, że wczorajszy wieczór i noc poświęcił dla mnie. Obejrzeliśmy jakieś filmy, rozmawialiśmy i tak do długiej nocy. Chociaż na chwilę mogłam zapomnieć i odstresować się. To nie fair, że wszystko dzieje się kosztem Sophie. Tak bardzo mi jej brakuje. Bez niej moje życie jest zupełnie inne. Dotknęłam dłonią twarz Roberta. Jest taki przystojny. A gdy śpi wygląda uroczo i słodko. Zagryzłam wargę. Między nami układa się, tak jak powinno. Głośno westchnęłam. Czy możliwe jest, żebym poczuła do niego coś więcej? A może inaczej, czy przez ten cały czas go kochałam? To on blokował mnie przed Harrym? Ja i Robert wiele przeszliśmy, ciągłe kłótnie, dogryzki, łzy, krzyk. To toksyczne. Ale czy mimo wszystko, to on jest w moim sercu? Nie wiem. Chciałabym tylko się z nim przyjaźnić. Tak jak teraz, bez żadnych zbędnych uczuć. Przynajmniej tak mi się wydaje.
- Dzień dobry – szepnął mi do ucha, a po moim kręgosłupie przeszły ciarki
- Hej – delikatnie się do niego uśmiechnęłam,
- Jak ci się spało? – zapytał bawiąc się moimi włosami,
- Dobrze,
Przetarłam twarz moimi chłodnymi dłońmi. Czas wszystko sobie poukładać. Nauczyć się żyć bez Sophie. Zaakceptować jej samobójstwo. Mieć czyste relacje z Harrym i z Robertem.
- O czym tak myślisz?
- Tak ogólnie – odpowiedziałam – Wszystko się ostatnio zmieniło. My się zmieniliśmy. One Direction się zmieniło. Tak ciężko to wszystko uporządkować,
- Wiem, ale czasu się nie cofnie. Śmierć Sophie wiele nas nauczyła. Szacunku do przyjaźni, własnego życia, dostrzegania szczegółów. Nigdy jej nie zapomnimy. Co tydzień możemy z nią porozmawiać, tylko trochę w inny sposób… nad jej grobem. Ona na pewno chciałaby, żebyśmy byli szczęśliwi, Effy,
- Ale to nie jest takie łatwe – położyłam głowę na jego ramieniu,
- Nie jest, ale mamy siebie i razem damy radę – uśmiechnął się do mnie,
Siedzieliśmy w ciszy, bujając się do przodu i do tyłu. Nasza obecność jest wystarczająca. Mam nadzieję, że Robert się nie zmieni, bo takiego jego potrzebuję. Spojrzałam mu prosto w oczy. Kiedy to robimy moje serce bije trochę szybciej, a ja mam ochotę go pocałować. Nie powinnam, naprawdę pilnie muszę to wszystko poukładać. Ciszę przerwał sygnał mojego telefonu – dostałam sms’a.
- Od kogo? – zapytał się Robert,
- Od Harrego – uśmiechnęłam się do niego – Odbierze mnie od ciebie za około dwie – trzy godziny,
- Aha – odpowiedział ponuro,
- Jesteś zazdrosny? – delikatnie się uśmiechnęłam – Muszę spędzić z nim trochę czasu, odwiedzić też Nialla, on potrzebuje nas wszystkich,
- Nie jestem, po prostu mnie wkurza,
Uśmiechnęłam się do moich myśli. Już niedługo spotkam się z Harrym.
- Pójdę się już ogarniać – odsunęłam się od niego,
- Nie, poleż ze mną jeszcze chwilę – złapał mnie za rękę,
Rozkraczyłam nogi i usiadłam na jego brzuchu. Złapaliśmy się za ręce i zaczęliśmy się przepychać. Oboje śmialiśmy się, a chwilę po tym Robert zaczął mnie łaskotać, przez co nasze twarze były bardzo blisko siebie.
- Powinniśmy być razem – puścił mi oczko, a ja się zaśmiałam,
- No co?
- To byłoby dziwne – odpowiedziałam,
- Byłoby fajnie,
- Teraz też jest dobrze, chyba,
Między nami po raz kolejny zapadła cisza, więc wstałam i poszłam do łazienki. Byliśmy sami w domu. Rodzice Roberta są rozwiedzeni a on nie ma rodzeństwa, więc mieszka tylko z mamą, która teraz była na jakimś służbowym wyjeździe. Stanęłam przed lustrem i długo bezczynnie przyglądałam się swojemu odbiciu. Teraz jestem już tego pewna i nie mam zamiaru dłużej hamować moich myśli, czy uczuć, bo to mnie tylko niszczy. Kocham któregoś z nich. To niemożliwe kochać dwie osoby, to absurd. Jednego z nich kocham, z drugim chcę się przyjaźnić. Tylko nie mam żadnego pojęcia, który jest którym. To chore.
Umyta, umalowana i przebrana wyszłam z łazienki i skierowałam się do pokoju Roberta. Usiadłam obok niego na łóżku i uśmiechnęłam się do niego.
- Cieszę się, że cię mam – powiedziałam,
- Wreszcie nam się układa – zaśmiał się,
- Wiem. Los czekał na to tyle lat, jakby nie patrzeć – wybuchłam z nim śmiechem,
Spojrzałam na zegarek. Za moment Harry powinien czekać na mnie pod domem.
- Effy? – zwrócił się do mnie Robert?
- Tak?
- Zależy mi na tobie. Podobałaś mi się odkąd cię tylko poznałem, mimo, że często mnie wkurzałaś i się często kłóciliśmy, możesz mi ufać, ja tobie ufam. Dobrze wiesz, że chciałbym czegoś więcej, ale rozumiem, że przechodzimy przez trudny okres i jeżeli potrzebujesz czasu – ja poczekam. Po prostu zależy mi na tym byś była szczęśliwa.
W tym momencie zadzwonił mój telefon.
- Halo?
- Czekam przed domem – usłyszałam zachrypnięty głos Harrego,
- Już wychodzę,
Wzięłam do ręki torebkę i szybko wrzuciłam do niej moje rzeczy. Spojrzałam na Roberta i szepnęłam
- Muszę już iść,
- Wrócimy kiedyś do tej rozmowy?
- Tak, obiecuję – pocałowałam go przelotnie w policzek na pożegnanie,
Kiedy między nami były jakiekolwiek zbliżenia robiło mi się gorąco, moje serce nabierało szybszego tempa, a przez ciało przechodziły ciarki. Nawet jeśli mowa o głupim buziaku w policzek. Tak chyba nie powinno dziać się między przyjacielem, a przyjaciółką. Zbiegłam po schodach i niechcąco trzasnęłam drzwiami wejściowymi. Pod domem mojego przyjaciela, w czarnym, sportowym aucie czekał Harry. Wzięłam głęboki oddech i ruszyłam do przodu. Otworzyłam drzwi i weszłam do środka.
- Hej – przywitał się,
- Cześć, Harry – odpowiedziałam, zaczesując włosy za ucho.
Siedzieliśmy w ciszy. Jechaliśmy do domu chłopaków, najpierw spędzimy czas z Niallem, później sami. Od tamtej nocy wszystko między nami się zmieniło. nie jest tak jak kiedyś. Wydaje mi się, że tej relacji już naprawić się nie da, jedynie – zmienić. Spojrzałam na Stylesa. Chciałabym się do niego przytulić. Właśnie w tym momencie. Mam taki mętlik w głowie. Wydaje mi się, że do obu z nich coś czuję, ale jak poukładać w sobie te uczucia? Nie mam pojęcia.
- Dlaczego się tak na mnie patrzysz? – zapytał się,
- Nie, nic… znaczy tak po prostu – wyjąkałam,
- Jesteśmy na miejscu – uśmiechnął się,
Wyskoczyliśmy z samochodu. Przeciągnęłam się i spojrzałam w górę.  Świeciło słońce, wiał delikatny wiatr, niebo było bezchmurne. Niby wszystko w jak najlepszym porządku, ale jednak nie… Tak bardzo brakuje mi Sophie. Chciałabym się jej teraz poradzić. Ona na pewno miałaby trafne argumenty. Weszliśmy do środka. W salonie siedział Niall, nikogo innego nie było w domu. Blondyn opierał głowę o kanapę, słuchał muzyki i oglądał telewizję. Spojrzałam na niego i w moim sercu coś zabolało. Jego oczy, wyraz twarzy, gesty, miny, ruchy. To nie ten Niall, Niall Horan. Stracił jedną z najważniejszych osób na świecie. Na dodatek ukrycie ją kochał, a ona jego. Dlaczego los chciał by właśnie w takiej sytuacji musieli dowiedzieć się o swojej miłości? Życie jest popieprzone. Usiadłam obok niego. Przełknęłam ślinę i kątem oka spojrzałam w jego stronę.
- To miłe, że tu przyszłaś – powiedział cicho,
- Daj spokój, nie ma problemu – pokiwałam głową,
Nie miałam pojęcia co mam powiedzieć. Byłam w szoku, a widok Nialla w takim stanie nie pomógł mi w tym wszystkim w ogóle.
- Harry, możesz zostawić nas na chwilę samych? – zapytał się Horan,
- Spoko – odpowiedział i poszedł na górę, do swojego pokoju,
- Nie popełnijcie tego samego błędu. Nie marnujcie czasu – spojrzał mi w prosto w oczy,
- Ale Niall… to nie jest takie proste, ja… - zaczęłam się jąkać,
- Jest. Nie rozumiem - oboje się kochacie i wy doskonale o tym wiecie, wszyscy wiedzą. Po co zwlekać? Po co wszystko sobie komplikować? Nie odtrącaj tych uczuć. Możesz być z nim szczęśliwa! Wszystko może ci się wreszcie ułożyć. Masz jego. On ma ciebie. Jesteście takimi szczęściarzami…
- Porozmawiamy o tym innym razem. Teraz pogadajmy o tobie. Jak się czujesz?
- Okej, ale zaryzykuj. Sophie, byłaby z ciebie dumna… - powiedział smutnym głosem wypowiadając jej imię,
- Co?
- Zawsze mi powtarzała, że wasza dwójka jest sobie przeznaczona, że jesteś uparta i że chciałaby, abyście zostali parą,
- Ale oprócz Harrego jest jeszcze Robert… - powiedziałam cicho,
- No i? Sorry, ale nie wydaję mi się, żebyście byli sobie przeznaczeni. Harry w przeciwieństwie do niego cię nie skrzywdzi i będzie cię kochał zawsze i po mimo wszystko, a Robert? Będzie bawił się tobą jak zabawką. Wiesz jaki jest. Teraz może się tobą opiekować, a za kilka miesięcy mieć cię w dupie. Ja wiem, że przyjaźnicie się bardzo długo, ale wy musicie szczerze porozmawiać i wróżę wam relacje brata z siostrą, to wszystko.
- A teraz wreszcie porozmawiajmy o tobie – zmieniłam temat,
- Co mam powiedzieć? Jest źle. Tęsknię za nią. Najgorsza jest ta świadomość, że ona też coś do mnie czuła, że jej nie pomogłem, że jej nie ocaliłem. Wtedy… ona płakała i ją pocieszyłem, ale wstałem i po prostu wyszedłem. Powinienem zostać. Jestem taki głupi…
- Nie mów tak. To nie twoja wina. Każdemu jest trudno, ale ona tak wybrała, teraz jest wolna, szczęśliwa… i nie chce żebyśmy się smucili. Musisz ułożyć sobie życie. Wiem, że to trudne, ale czas leczy rany. Wiem, że nigdy jej nie zapomnisz, nikt z nas jej nie zapomni, ale przyzwyczaimy się do tego, że jej z nami nie ma. Póki co to cholernie trudne,
- Bardzo trudne – powiedział łamiącym się głosem – Potrzebuję samotności, dzięki, że tu jesteś i ze mną rozmawiałaś, ale pójdę do siebie – przytulił mnie,
- Jak będziesz czegoś potrzebował - daj mi znać. Jestem tu dla ciebie – delikatnie uśmiechnęłam się do niego,
Gdy zostałam sama w salonie wzięłam głęboki oddech i schowałam twarz w dłonie. Przy Niallu nie mogę płakać, ale mi też jest ciężko. W tym samym momencie do pokoju wszedł Harry. Wyprostowałam się i westchnęłam.
- Będzie dobrze – przytulił mnie,
Chciałam by ten moment trwał wieczność. To niby zwykły, przyjacielski gest, ale dla mnie to coś więcej. Wtuliłam się w niego mocniej, zamknęłam oczy. Czułam się jak w jakimś śnie. Czułam jego zapach, oddech. On całował mnie po czole i delikatnie mną huśtał. To mnie zawsze bardzo uspokaja.
- Dziękuję, że jesteś – wyszeptałam cicho,
Po chwili przypomniałam sobie, że muszę dokonać jakiegoś wyboru. Ale jakiego? Nie mam pojęcia, którego z nich mam wybrać, ale wiem, że nie mam innego wyjścia. Nie wytrzymam tak dłużej, oni też. Chcę traktować ich fair, a póki co czuję się jak idiotka.
- W tym momencie nie wyobrażam sobie bez ciebie życia, wiesz? – złapał mnie za rękę,
- Dziwnie się nasze losy potoczyły – podsumowałam,
- To wszystko jest jakieś chore. Dlaczego musimy sobie to komplikować? – spojrzał na mnie,
- Nie wiem…
- Ale wiesz, że kiedyś będziesz musiała wiedzieć,
- Wiem, wiem, Harry
Leżeliśmy wtuleni w siebie na kanapie, co jakiś czas przerywając ciszę. Było mi dobrze. Chcę już wyjść z tego beznadziejnego okresu w moim życiu. Chcę umieć żyć bez Sophie.  Chcę podjąć już decyzję. Robert czy Harry? Moje myśli i serce cały czas prowadzą zaciętą kłótnię.


a według was kogo powinna wybrać Effy? którego z nich tak na prawdę kocha? wyrażajcie swoje opinie na temat rozdziału. przypominamy też, że do końca zostały już 3 rozdziały, jeśli nas czytacie, sprawdźcie, czy należycie do członków :)
na naszym następnym blogu pojawili się bohaterowie.zapraszamy do obserwowania i komentowania. - life-is-a-trap.blogspot.com. pozdrawiamy xx 

61 komentarzy:

 1. zacznę od tego, że wchodzę, patrze "dodane godzinę temu" i widze zerio komentarzy. LUDZIE SERIO !?
  jeśli jestem pierwsza to niezmiernie się cieszę ;)
  kolejna sprawa ... HARRY, HARRY, HARRY !!!
  nie, żebym miała coś do Roberta, ale po prostu Harry bardziej mi do niej pasuje ;)
  cieszę się jednak, że Robert też jest przy niej, że oboje są dla niej wsparciem. jest jej ciężko. na pewno. ale dzięki nim zacznie wszystko od nowa. wybór ma trudny, bo oboje są przystojni, oboje są jej przyjaciółmi, wspierają ją i ona ich lubi.
  ahh, no i biedny Nialler'ek .. tak mi go szkoda :( w HBS Niall'owi też zabraliście dziewczynę .. :( chciałabym, by w ostatnim rozdziale było coś w stylu "..zauważyłam Niall'a rozmawiającego z jakąś dziewczyną, uśmiechał się .." czy coś.
  bo jak jest taki pokrzywdzony, to chce mi się płakać :(
  3 rozdziały !? ja wielbię tego bloga ..
  jednak dobrze, że zaczniecie następnego ;)
  kocham was i jesteście niesamowite, nie zapominajcie o tym ;)
  Alex :)

  OdpowiedzUsuń
 2. cieszę się bo Effy "wygląda" już na mniej załamaną i lepiej sobie radzi z tą ciężką sytuacją :)
  Osobiście jestem za Harrym, <3 uważam że są dla siebie stworzeni ;* czekam nn,

  OdpowiedzUsuń
 3. Rozdział jak zwykle genialny! Tak bardzo im wszystkim współczuję, a najbardziej Niall'owi. Kochał ją, a ona jego. Dlaczego to musiało się tak skończyć?
  A teraz przejdźmy do wyboru Effy. Sama nie wiem kogo powinna wybrać. Myślę, że skoro to przy Robercie jej serce zaczyna szybciej bić i to jego dotyk, jego głos wywołują u niej przyjemne dreszcze, to myślę, że ona czuje coś właśnie do niego, nie do Hazzy. To znaczy do Harry'ego też coś czuje, ale moim zdaniem jest to tylko braterska miłość. Pomimo tego, że uwielbiam Styles'a i chciałabym, aby był z jedną z bohaterek tego opowiadania, myślę, że Effy wybierze Roberta i że będzie to dobry wybór.

  OdpowiedzUsuń
 4. aww kurde prawię się popłakałam *_*
  extra !
  wspaniały &_&
  czekam nn <3
  Całujee Lolaa ;*

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialny rozdzial jak zawsze ! Bardzo im wszystkim wspolczuje to na prawde musi ich bolec. Jednak najbardziej szkoda mi Nialla oni sie Kochali a jednak los ich rozdzielil :( A co do Effy mysle ze powinna byc z Harrym <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Super rozdział :D. Mam nadzieję, że Effy wybierze Harrego :d. Czekam na nn!

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam nadzieję, że Effy wybierze Harrego. Oby, proszę. Razem są idealni. Kocham ich. <3 Ale was dziewczyny bardziej, jesteście super i super piszecie. Czekam nn. :*

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy Niall będzie szczęśliwy w tym opowiadaniu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hmm, trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo śmierć Sophie była dla niego wystarczającym ciosem, ale w końcu chyba się pozbiera :) - effy

   Usuń
 9. Mam takie wrażenie, że Robert z Effy przypominają mi trochę relacje z Zaynem i Molly tylko mniej tokstyczne. Effy kocha go jako przyjaciela. I jest wdzięczna mu za to, że jest przy niej w tych ciężkich chwilach. Zmienił się na ten trudny okres czasu. Jestem mimo to za Harrym. nie przepadam za nim w ogólny sposób, ale jednak bardziej.. wydaje mi się, że mu na prawdę zależny na Effy ;) Rozdział jak zwykle świetny. Znów łza w oku mi się zakręciła. ;) Ehh czekam na kolejny, mam pytania . Za ile tak można się go spodziewać ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jutro będzie rano najprawdopodobniej (ok. 12-13) xx - effy

   Usuń
 10. Jak zwykle świetnie dopracowany rozdział. ;] jestem za Robertem ! :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Wspaniały - jak każdy ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. harry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! <3
  cudny rozdział <3

  OdpowiedzUsuń
 13. HARRY :D rozdzial swieetny <3

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja bym wolala, zeby Effy byla z Harry'm, bo on bedzie o nia dbal, a poza tym Robertowi ona moze sie znudzic i bedzie rozpaczala po zerwaniu itp. Mam nadzieje, ze poslucha glosu serca :D Czekam na nn ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. No genialny jak zwykle po prostu już nie mam słów żeby opisać waszego talentu ♥
  Mam nadzieję, że Effy wybierze Harrego. Niall powiedział to świetnie
  "No i? Sorry, ale nie wydaję mi się, żebyście byli sobie przeznaczeni. Harry w przeciwieństwie do niego cię nie skrzywdzi i będzie cię kochał zawsze i po mimo wszystko, a Robert? Będzie bawił się tobą jak zabawką. Wiesz jaki jest. Teraz może się tobą opiekować, a za kilka miesięcy mieć cię w dupie. Ja wiem, że przyjaźnicie się bardzo długo, ale wy musicie szczerze porozmawiać i wróżę wam relacje brata z siostrą, to wszystko."

  Myślę, że skoro Effs i Robert są dla siebie jak brat i siostra to niech tak zostanie :)
  No i najważniejsze pytanie:
  -Kiedy następny rozdział? : )

  Pozdrawiam, no i Wesołych Świąt ♥ xoxo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wydaje mi się, że tak około poniedziałku, ale to zależy, bo jest strasznie mało komentarzy...
   dziękujemy i wzajemnie xx - effy

   Usuń
 16. team harry <3

  cudny rozdział:) . smutno tak bez soph :<

  OdpowiedzUsuń
 17. czy wy jesteście beliebers?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hm, gdzieś tak w podstawówce za nim nie przepadałyśmy, słuchając się głosu reszty, odkąd jesteśmy directionerkami nauczyłyśmy się szacunku i tolerancji dla innych muzyków, polubiłyśmy go, w między czasie wyszła believe w której jesteśmy zakochane + believe accustic mistrzostwo świata ♥♥♥ na twitterzę obserwuję wiele beliebers i dzięki temu dowiaduję się jakiś fajnych faktów itp., ale o nim nie wiem za dużo, tyle co np. o 1D, dopiero poznaję jego team i tak dalej, one direction zawsze będzie u nas na pierwszym miejscu, ale powoli coraz więcej dowiadujemy się o justinie, i uważam, że ogólnie to ta cała atmosfera związana z koncertem zgrała tak tych wszystkich ludzi :) - effy

   Usuń
  2. Podacie swoje tt ? :D

   Usuń
  3. effy - @zuziaax
   molly - @livetruthlovex

   Usuń
 18. pięknie piszesz! *.*
  zakochałam się w Twoim blogu! <333 Serdecznie zapraszam do siebie na: http://fcb-en-mi-corazon.blogspot.com/ zachęcam do wyrażania opinii w komentarzach i obserwowania ;) pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 19. masz talent do pisania :3 twój blog jest genialny <3 boże, nie moge się oderwać od czytania :o

  zapraszam na tego http://wlasnietutaj.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie wiem dlaczego ale jestem za Robertem ;>
  Gdyby to była traktowała go jak brata od razu wybrała by Harrego a teraz się wacha.Stawiam na Roberta !
  Jeny ty to ubiesz pobudzić emocje !
  Bussi

  OdpowiedzUsuń
 21. Jak zawsze fajny rozdział. Ciesze się, że macie czas pisać to opowiadanie. Przyjemnie się go czyta i może oderwać się od rzeczywistości ;) Wesołych świąt.

  OdpowiedzUsuń
 22. Mistrzostwo świata ;D czekam na kolejny do poniedziałku ( grr.. to całe wieki ) nie mogę się doczekać już kolejnego opowiadania ;) Choć trochę nie podoba mi się to, że pojawia się tam Perrie. Nie przepadam za nią XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ha, ja też za nią nie przepadam :) rozdział cudowny Effs !

   Usuń
  2. ja też nie, więc bez nerwów, xx - Molly

   Usuń
 23. "Mówi się, że jeśli kocha się dwie osoby to powinno wybrać się tą drugą, gdyż kochając tą pierwszą nie powinno zakochać się w innej." Zawsze się tym kieruję, haha i moim zdaniem Effs powinna być z Harrym. Widać, że Robert też jest dla niej ważny, jednak nie wydaje mi się aby była to miłość, raczej przyjaźń.
  Oby Niall, Effy, Molly, jak i reszta w końcu się pozbierali po stracie Sophie :)
  +Aha, skoro zostały 3 rozdziały to będzie perspektywa Molly, Effy i Molly czy ostatni rozdział będzie z obu perspektyw, a może jeszcze inaczej? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S. Zapomniałam dodać, że życzę wam wesołych świąt i mokrego dyngusa ♥

   Usuń
  2. 26 to Molly, 27 Effy, a 28 z obu perspektyw.
   też życzymy wesołych świąt :) x - effy

   Usuń
 24. Wg mnie skoro dziewczyna z chłopakiem przyjaźnią się od wielu lat, to ich związek nie przetrwałby, ponieważ zbyt dobrze znają swoje wady w zalety na wzajem i przeszkadzałoby im to. A miedzy Harrym a Effy od razu coś iskrzyło. To będzie dobry wybór, jeśli zdecyduje się na bycie z Harrym.

  OdpowiedzUsuń
 25. Jejejejejeje !!! <3 Kocham was !! ZDECYDOWANIE LOCZEK !!! <3 Robert jest okey, ale tylko brat i siostra ! <3 Zapraszam na www.love-and-other-drug.blogspot.com i www.love-dreams-honesty-and-sincerity.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 26. Parę dni temu zaczęłam czytać bloga i już tu doszło ;) Wspaniale się go czyta. Taki na luzie, jednak wszystko idealnie dopracowane ;) Dziewczyny jesteście świetne. Czekam na waszą książkę w empiku ;)

  OdpowiedzUsuń
 27. Piękny jak każdy ! ;]

  OdpowiedzUsuń
 28. Przepraszam dziewczyny że nie skomentowała wcześniejszych rozdziałów ale moja ciocia umarła i... po prostu nie miałam siły, teraz naprawdę czuje to co Molly, Effy, Niall i ogólnie wszyscy, to coś okropnego.
  Rozdział świetny zresztą jak zwykle, i jak już wcześniej ktoś tu wspomniał "Kochając dwie osoby, powinno wybrać się tą drugą, bo gdyby kochalo się naprawdę, nie zakochało by się w innej" też się tym kieruje, Effy powinna wybrać Harrego bo jestem pewna że on by jej nie skrzywdził
  Pozdrawiam xx

  OdpowiedzUsuń
 29. Super jak zawsze. Mam nadzieje ze Molly doda szybko kolejny rozdzial!! Niech Effy bedzie z Harrym a Molly z Zaynem. Wtedy bedzie fajnie. Czekam.

  OdpowiedzUsuń
 30. Niall dobrze gada-Harry i Effy muszą być z sobą :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Uważam, że Effy powinna być z Harrym ;) To jednak jest chemia, a Robert miał już tyle okazji by zacząć z nią być i tego nie wykorzystał ;)

  OdpowiedzUsuń
 32. śliczne :> również uważam, że Effy pasuje do Harrego!

  zapraszam do siebie http://kiss-me-hard-before-you-go-please.blogspot.com/ xx

  OdpowiedzUsuń
 33. kiedy dodacie następny ? :) świetnie się czyta, szkoda że się już kończy. Z nowym blogiem startujecie od razu po zakończeniu tego, czy jak ? <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. następny rozdział dodamy najprawdopodobniej w poniedziałek.
   a prolog dodamy po zakończeniu tego bloga, ale już teraz zachęcamy do obserwowania i komentowania bohaterów :) - effy

   Usuń
 34. Mogę prosić o nie spamowanie na moim blogu? :)dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. po prostu informowałyśmy o nowym blogu i rozdziale, co robi większość osób na blogspocie - effy

   Usuń
 35. Z niecierpliwością czekam na rozdział z perspektywy Molly ;)

  OdpowiedzUsuń
 36. bosz wybierz Harrego!!

  OdpowiedzUsuń
 37. Robert vs. Harry. Ehh też chciałabym mieć taki wybór =D

  OdpowiedzUsuń
 38. Kolejny genialny rozdział. Tylko pozazdrościć wam talentu.

  OdpowiedzUsuń
 39. proszę, dodajcie nowy rozdział troszkę szybciej :) nie mogę się doczekać <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. raczej nie, ostatnio często dodajemy rozdziały, a teraz są święta, więc czas będziemy mieć dopiero w poniedziałek, ale jeszcze pogadam z Molly :) - effy

   Usuń
  2. okej, dzięki :) mam nadzieję że uda ci się ja przekonać <3

   Usuń
  3. ale ja nie muszę jej przekonywać, bo to jest wspólna decyzja, ja zostaję przy tym, żeby dodać w poniedziałek, ale muszę zobaczyć co ona powie - effy

   Usuń
 40. wesołych świąt dziewczyny ! :)
  no i kiedy dodacie następny rozdział ?
  Alex :)

  OdpowiedzUsuń
 41. podacie wasze fb ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie, nie widzimy w tym potrzeby, to prywatne :) - effy

   Usuń
 42. Rozdział pojawi się po południu czy wieczorem? : >

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. rozdział pojawi się za kilka minut! :) - effy

   Usuń